Cum este structurat anul scolar 2011-2012? - Societate

Seteaza prokid.ro ca Homepage
Click-uri mai putine. Acces mai rapid.

scrie-ne | scrie-ne | Cont nou | Autentificare    

StiriSfatul mediculuiMame celebreAlimentatieSfaturi practicePovestiAgendaUtileNume bebe

Scorpion

 

Horoscop
Zilnic

  Nu esti in apele tale, dar ai norocul ..  

» mai departe

concurs

trimite felicitare

trimite invitatie

jocuri

forum

Mail-ul dumneavoastra a fost inscris in baza noastra de date.

In scurt timp veti
primi un e-mail
cu detalii.

Multumim!

inscrie-te la newsletter-ul prokid.ro

Te afli aici: Stiri | Societate | Cum este structurat anul scolar 2011-2012?

Cum este structurat anul scolar 2011-2012?

close

Trimite

Poti trimite la maxim 5 prieteni simultan

Cum este structurat anul scolar 2011-2012?

Incepe vacanta de vara si teoretic nu ne mai intereseaza ce se intampla la scoala. Ne pregatim pentru drumetiile la munte, pentru sejurul de la mare, pentru vacanta de la bunici, pentru vacanta la tar

trimite Cum este structurat anul scolar 2011-2012? prin Yahoo Messenger trimite Cum este structurat anul scolar 2011-2012? Facebook trimite Cum este structurat anul scolar 2011-2012? Twitter trimite Cum este structurat anul scolar 2011-2012? mail

Postat la: 13 iun 2011   vizualizari 52600 vizualizari   comentarii 68 comentarii

print mareste text micsoreaza text reseteaza dimensiune text

Cum este structurat anul scolar 2011-2012?
Cum este structurat anul scolar 2011-2012?

Incepe vacanta de vara si teoretic nu ne mai intereseaza ce se intampla la scoala. Ne pregatim pentru drumetiile la munte, pentru sejurul de la mare, pentru vacanta de la bunici, pentru vacanta la tara, pentru jocurile din parc alaturi de vecini si prieteni. Dar pentru cat timp vom face asta? Cat de mare este vacanta de vara? Cand incepe noul an scolar? Cate vacante va avea acesta?

Iata cum arata structura anului scolar viitor: Anul scolar 2011-2012 are un numar egal de zile ca si anul scolar 2010-2011 desi au intervenit ceva modificari.

Iata care sunt modificarile majore anuntate de ministrul Educatiei:

- Anul scolar 2011-2012 va avea mai putine vacante fiindca nu mai exista vacanta dintre semestre.
- Vacanta de iarna va avea 3 saptamani in loc de 2
- Vacanta de primavara va avea 2 saptamani in loc de una

Semestrul intai al anului scolar 2011-2012 va incepe luni 12 septembrie 2011 si se finalizeaza in 23 decembrie 2011. In acest interval va fi o vacanta pentru ciclul primar in intervalul 22 -30 octombrie. Vacanta de iarna incepe in 24 decembrie 2011 si se incheie in 15 ianuarie 2012, avand astfel trei saptamani.
Semestrul al II-lea va incepe luni 16 ianuarie 2012 si se va incheia in 22 iunie 2012.
Vacanta de primavara va fi in intervalul 7 -22 aprilie 2012, dupa care semestrul continua pana in 22 iunie 2012.
Vacanta de vara dureaza din 23 iunie 2012 pana in 9 septembrie 2012.

Ministrul Educatiei a anuntat ca aceasta structura a anului scolar nu se va modifica, dar pot aparea unele modificari prin noul curriculum.

 

Cum-este-structurat-anul-scolar-2011-2012-(1).jpg

 

Cititi si...

7 Motive ca sa trimitem copiii in tabara

Cele mai mari parcuri de distractie din lume

Cum calatorim in strainatate cu copiii

 
  

Adaugare

  

comentarii

Postat de vina andreea madalina la 06 iul 2011, 13:58
cine mi~a spus ca scoala va incepe pe 1 septembrie dar pe acest site am vazut ca va incepe pe 12 septembrie as dori sa stiu sigur pe ce data se va incepe anul scolar 2011~2012. astept un raspuns

Postat de prokid.ro la 12 iul 2011, 16:51
Buna ziua,
Informatia postata pe site a fost luata de la Ministerul Educatiei.

Postat de Ioana la 21 iul 2011, 22:11
Buna. Si eu am citit undeva si am auzit ca scoala incepe pe 1 septembrie. Dar,internetul e plin de articole necenzurare. Eu cred acest site!

Postat de Madalynutza la 22 iul 2011, 13:38
sh eu tot pe 12 am auzit ca incepe;)

Postat de Roxana la 25 iul 2011, 17:56
O mare tampenie !

Postat de bianca la 28 iul 2011, 15:05
o sa ajunga sa nu ne mai dea nici vacanta..pana in septembrie crek mai schimba jumate din ce e scris mai sus...

Postat de elena la 29 iul 2011, 20:13
am inteles cand incepe scoala dar mai am nevoie de o informatie: cine este din galati la scoala 25 sami zica si mie ce uniforma va avea cls 5 d

Postat de dani la 01 aug 2011, 12:12
pe 12 septembrie incepe scoala

Postat de uzoni emoke angela la 01 aug 2011, 23:15
pai si mie mi-au zis ca se incepe la 1 septembrie dar si ala ca in 12 septembrie as vrea sa stiu ca exact in ce data se incepe acoala in anul 2011-2012,,, cateva modificari pai poate ca nu ne mai da nici vacanta pana la sfarsitul anului

Postat de Georgiana la 02 aug 2011, 16:52
pana la urma se incepe pe 12 septembrie scoala??

Postat de anda la 02 aug 2011, 22:38
chiar tebuie linsa tot continentul?? ce porcarie,nici macar copii nu sunt lasati sa se obisnuiasca ,cu un ritm normal!!!! trebuie in flux continuu schimbat ceva in tara asta!!!... altfel nu se sterge de pe planeta!

Postat de Andreea :) la 03 aug 2011, 18:50
Daca se fac niste modificari acestea ar trebui sa fie cumva,in asa fel incat sa ne faca si noua bine. Cu regulile de acum si cu ministrii nostri pentru care cuvantul "coleg" este neutru n-o sa ajungem nicaieri :).

Postat de valentin la 04 aug 2011, 15:13
e bn ca ne prelungeste vacanta de iarna si paste dar sa nu ne-o scurteze pe cea de vara

Postat de bogdan la 04 aug 2011, 23:37
doar cadrele didactice incep de la 1 septembrie:p

Postat de Calin la 05 aug 2011, 11:27
Pana la urma o sa ajunja sa nu ne mai dea deloc vacanta.

Postat de anonim la 05 aug 2011, 17:08
eu am vazut pe internet ca scoala incepe pe 13 septembrie!

Postat de anonim la 05 aug 2011, 17:10
doar profesori incep pe 1 septembrie!noi pe 12 sau 13!Nu stiu sigur

Postat de marina la 12 aug 2011, 14:49
mai oameni buni voi stiti ce o sa fac eu de pe 1 septembrie pana pe 12 septembrie ma duc in fiecare zi la scoala si o sa aflu atunci data exxacta:)) :))

Postat de catalin la 13 aug 2011, 21:41
voi sunteti prosti cu minister cu tot cu inceperea anului scolar si cu vacanta de vara atat de scurta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????????????????????????????????????????????????????????!???????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Postat de eu la 16 aug 2011, 12:39
deja sunt derutata..........uni spun k incepe pe 1 ,unii spun ca pe 5 altii pe 12 ....deja nu mai inteleg nimik...................si ministerul asta al educatiei e bun la nimik k in loc sa faca din bine in mai bine fac din rau in cel mai rau.............si vacanta de vara ffffff scurta..........zici k a fost un vis......................:(( X-(

Postat de ramona la 16 aug 2011, 13:23
oare cand incepe scoala asta nu stiu

Postat de neamtu la 16 aug 2011, 21:16
ceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee tampenie nu putea sa inceapa pe 19 septembrie

Postat de deryutza_ady la 17 aug 2011, 9:49
e bine si e rau. e foarte bine ca vacantele de iarna si de primavara se maresc si e foarte enervant k ne taie din vacantza de vara pana pa 22 iunie in loc de 15 si incepem anul 2012-2013 pe 10 septembrie in loc de 15..... pentru ministrul ala nesuferit al educatiei : &%$*@ !!!!!!

Postat de IL1DOCTORE la 19 aug 2011, 22:45
@e bine si e rau. e foarte bine ca vacantele de iarna si de primavara se maresc si e foarte enervant k ne taie din vacantza de vara pana pa 22 iunie in loc de 15 si incepem anul 2012-2013 pe 10 septembrie in loc de 15..... pentru ministrul ala nesuferit al educatiei : &%$*@ !!!!!!

Imi place ca au unit vacantele. SI nu ma ipiedica nimic sa nu chiulesc o saptamana sau mai multe sa imi iau vacanta si sa plec unde vreau. In special cand va venii vara. Intotdeauna de cand ma stiu mi-am luat vacanta mai devreme si totul a fost OK!

Postat de IL1DOCTORE la 19 aug 2011, 22:46
*impiedica.
Catre adminstratorii site-ului,nu ar strica un buton de edit in caz ca ai gresit ceva,asa cum am facut eu la comentariul anterior.

Postat de Bogdan la 21 aug 2011, 15:41
............. pe vacanta lor de iarna mai mare,ma mir ca nu ne-o face de 3 luni si pe aia de vara 2 saptamani..Imputitii dracu.

Postat de Twp3w la 22 aug 2011, 16:26
In loc sa inceapa frumos sc in 19
incepe in 12 semptembrie ....pt
ca 15 pica joia ar fi putut sa lase
de la ei vinerea libera si venea
weckendu si pe 19 incepea !
Ce urat e asa .... Nu-i drept
scoala s-o terminat mai tarziu in
17 si incepe mai repede cu 3 zile adica in 12... Deci 5 zile pierdute + weckendu este o saptamana luata aiureah din vacanta .... Mai ganditi-va si fiti dreptii ! :((:((:((

Postat de Jessica la 24 aug 2011, 1:57
Dar pe noi nu ne intreaba nimeni oamnei buni? Ce noi nu insemnam nimic pentru tara asta? Nu stiu de ce tot fataiti atata la vacante, lasati vacanta de vara sa fie de pe 15 iunie pana pe 15 septembrie ....lasati totul cum a fost.... Dar sa facem scoala sambata si duminica si in cursu saptamani sa fim liberi cum ar fi? nu cred ca var place..... asa nici noua nu ne place cum ganditi dumneavoastra .....

Postat de adela la 26 aug 2011, 3:09
bua spunetimi si mie mai sigur pe ce data se incep scolile multumesc

Postat de DeanJensenSupernaturalBeaytifulManTHEbEST la 26 aug 2011, 11:58
din cate am inteles din com scoala se incepe pe 12 septembrie am dreptate treaba asta e sigura????

Postat de andreia la 26 aug 2011, 16:11
nu mi se pare ff fain deloc e asa de najpa

Postat de deabibi23 la 26 aug 2011, 22:38
cand incepe scola

Postat de euu la 29 aug 2011, 18:09
cea mai mare tampenie!! 2 luni vacanta de vara??? sunteti nebuni! o sa ajungeti sa mutati vacanta de vara iarna de nu o sa ne mai dati decat o saptamana vara!! e cea mai mare porcarie!
se termina pe 22 iunie si incepe pe 9 septemprie!? sunteti complet nebuni, n-am ce sa zic!! :-j

Postat de euu la 29 aug 2011, 18:13
ar trebui sa va fie rusine de ce faceti! si mai si vreti sa aveti oameni destepti in tara, elevi care invata bine! pai voi va ganditi numai cum va e voua mai bine.
asa de mult costa caldura pe care o bagati iarna in scoli ca a trebuit sa ne tineti mai mult acasa??? dar cu toti banii pe care ii furati din tara asta ce faceti?
sincer...mai bine lasati totul cum era si nu mai mutati vacantele de colo, colo! ca din cauza voastra a tuturor a ajuns tara asta cum a ajuns. mare rusineee!!!!

Postat de fara uniforme scolare la 03 sept 2011, 12:59
Obligativitatea uniformelor este in totala contradictie cu Legea Educatiei Nationale care are niste articole foarte clare despre drepturile copiilor :
Art. 2. — (1) Legea are ca viziune promovarea unui învățământ orientat pe valori, creativitate, capacități cognitive, capacități volitive și capacități ACTIONALE, cunoștințe fundamentale și cunoștințe, competențe și abilități de utilitate directă, în profesie și în societate........
(3) Idealul educațional al școlii românești constă în dezvoltarea liberă, integrală și armonioasă a INDIVIDUALITATII umane, în formarea PERSONALITATII AUTONOME și în asumarea unui sistem de valori care sunt necesare pentru împlinirea șI dezvoltarea PERSONALA, pentru dezvoltarea spiritului antreprenorial, pentru participarea cetățenească activă în societate, pentru incluziune socială și pentru angajare pe piața muncii............
Art.3
"c) principiul relevanței — în baza căruia educația răspunde nevoilor de dezvoltare PERSONALA și social- economice;"........
"n) principiul LIBERTATII DE GANDIRE și al independenței față de ideologii, dogme religioase și doctrine politice;".........
"u) PRINCIPIUL RESPECTARII DREPTULUI LA OPINIE AL ELEVULUI/ STUDENTULUI CA BENEFICIAR DIRECT AL SISTEMULUI DE INVATAMANT."

Postat de http://www.causes.com/causes/566458-impotriva-uniformelor-scolare la 03 sept 2011, 13:01
“Din pacate dl. Cezar Preda recidiveaza... Se aproprie alegerile si politicienii cauta disperati subiecte care se preteaza la populisme ieftine (chiar gratuite, daca se poate). Pe banii parintilor, dl. Preda crede ca invatamantul va fi reformat daca elevii se vor imbraca in uniforme si vor arata ca si cum scoala si-ar fi facut datoria. Parintii (pe banii lor) se vor induiosa de fotografia in care odraslele lor arata exact ca niste elevi adevarati care chiar au beneficiat de educatie. Profesorii sunt fericiti ca parintii inghit galusca si calitatea educatiei furnizate de ei pe banii contribuabililor nu mai conteaza. Forme fara fond, forma in loc de fond: uni - forma in loc de educatie, abureala politica in loc de reforma reala. Ma tem ca dl. Preda nici macar nu pricepe cat de toxic este demersul sau si chiar crede ca uniformele scolare vor creste procentul de promovati la BAC. Cred ca trebuie sa dam un semnal ca asteptam altceva de la politicieni, aceasta cauza avanseaza prea incet pentru ca presupune o dezbatere reala. Toata lumea este de acord cu salvarea copacilor si impotriva cancerului si oricine poate striga "jos Basescu". Este nevoie de ceva mai mult si anume de o atitudine ! Promovati aceasta cauza prin toate mijloacele, incercati sa va convingeti prietenii, colegii, parintii, pe oricine care, din comoditate, va fi tentat sa zica : "Bravo, avem nevoie de uniforme, scoala romanesca va fi la fel ca inainte" Nu vrem ca scoala romanesca sa se intoarca in timp, nostalgia "ordinii si disciplinei" ceausiste este inca o toxina activa, un drog halucinogen pentru toti cei care nu vor sa gandeasca si mai cred ca defilarea in pas cadentat tine loc de egalitate sociala.”

Postat de deea la 03 sept 2011, 13:19
incet-incet ne ea si vacanta...Mai bine iarna la scoala decat vara..Vara mergem j noi la plaja,ne distram.Ce program aiurea :(

Postat de deea la 03 sept 2011, 13:20
ne ia *

Postat de Alexandra Dan la 03 sept 2011, 21:22
Eu sunt de acord cu noua structura a anului 2011>2012 fiinca nu vom avea atat de multa vacanta,iar acest lucru este bine pentru ca orcum nu faceam ore multe la scoala, noi eram doar in vacanta. Multumesc Ministerului de Educatie pentru acest lucru!

Postat de Alexandra Dan la 03 sept 2011, 21:26
Da scoala incepe in 12 septembrie! Da Da!

Postat de Dan Alexandra la 04 sept 2011, 20:43
Daca ne ia din vacanta de vara ce se intampla si asa avem prea multa asa o sa stammai mult la scoala si o sa ne perfectionam in cea ce priveste scoala! Nu va comporatati ca niste copii !!!! referindunene la chiar la elevi!!!!!! foarte bine ca incepe mai repede scoala asa nu o sa stam in casa si o sa ne uitam la filme si la calculator toata ziua.

Postat de Weed la 11 sept 2011, 21:48
ba io nu ma rup cu scoala deci nu ma int cum sunt vacantele stiti ce ma int mai mult ca ne tine la sc 6 ore pt niste porcarii de obiecte care nu au nici un folos in viata . dece asta ma enerveaza cel mai mult da asta e nuvem ce sa facem akum trebuie sa rabdam si noi deci nu va mai scoateti ochi ca incepe sc mai devreme si ca a scurtat vacanta de vara ca si iarna va place mult pe partie de e tot in avantajul nostru asa ca bft si spor la invatat nu va lasati akum daca sunteti in clase mici ca o sa va vina greu mai tarziu ati face bn sa ma ascultati...:*:*:*:X:X:X

Postat de Nicol la 25 sept 2011, 17:48
Poi dak de ani buni se incepe sc pe 15 sept dc vor ei acuma sa incepem mai devreme ? ...infine si cu 2 -3 zile in sus si in jos nu moare nimeni .
Mai bn lasa vacanta intersemestriala si nu mai punea inca o sapt la aia de iarna si la aia de primavara ca asa se scurteaza si aia de vara.
Sa fim seriosi este naspa sa te duci de pe 9 septembrie la scoala pt ca inca mai este cald afara .
Imi placea mai mult inainte.

Postat de ASDFGHJKL la 06 oct 2011, 10:19
cat de prost sa fi sa pui sa inceapa vacanta de iarna in Ajun:|

Postat de mitza la 16 oct 2011, 12:28
cea mai proasta alegere!!!!!!!!!!!

Postat de Andreea la 26 oct 2011, 22:24
eu cred ca este bine ca a pus o luna vacanta de iarna....ca sa nu mai venim pe frigul ala la scoala

Postat de Andreea la 26 oct 2011, 22:26
o prostie ca incepe vacanta de Ajun:|

Postat de Gabi la 06 nov 2011, 19:20
Mare greseala vacanta de iarna in ajun de Craciun; unde sa mai poti pleca in vacanta? ar fi trebuit data o saptamana inainte de 25 Decembrie si redusa corespunzator pe Ianuarie 2012...

Postat de xonix XxX la 15 nov 2011, 9:52
lasati-o ma incolo de scoala .... la ce va trebuie carte ???!!!...

Postat de eliza la 04 dec 2011, 16:13
multumesc pt informatii

Postat de mata mare la 10 dec 2011, 20:30
Sunt cei mai mari prosti , cum dracu sa inceapa pe 24 decembri , cacati dracului

Postat de Amena la 11 dec 2011, 22:50
povestea aceasta are o parte rea si una buna:
-cea buna este ca atunci cand e mai frig stam acasa mai mult,
-cea rea este ca atunci cand este mai cald stam acasa mai putin.
Depinde cum privesti lucrurile.

Postat de miley xoxo la 17 dec 2011, 18:35
ma .. Cat de prost sa fi ca sa pui vacanta de iarna in Ajunul Craciunului ?? Ma oribilez de istetimea lor :O

Postat de cris la 30 dec 2011, 23:30
Mai taceti din gura ca oricum nu se ia in ajun, se ia cu 2-3 zile mai devreme, sa imi spuna mie cine se duce la scoala vineri, pe 23 decembrie. Vacanta se ia cam miercuri, maxim joi. Si, intr-adevar este rau ca ne scurteaza vacanta de vara, dar asta e...

Postat de dienutza555 la 31 dec 2011, 22:59
De ce va plangeti atata , a inceput vacanta de iarna in ajunul craciunului , dar acum de revelion , mai sunt inca doua saptamani de vacanta ,incat ne si plictisim de ea , anul trecut ,prima saptamana inainte de craciun o petreceam in vacanta ,se ducea repede, apoi inca o saptamana se ducea si aia, si apoi scoala.

Postat de AbbeyDawn la 03 ian 2012, 13:39
Parcă îmi pare totuşi rău că vacanţa de vară este mai scurtă! :(

Postat de apostol tina la 11 ian 2012, 16:20
din punctul meu de vedere este cea mai mare tampenie pe care am auzit-o deoarece astia din minister nu gandesc cred ca suntem singura tara din ue cu cea mai prosta structura si cele mai mici vacante iar eu vreau sa stiu cat va dura vacanta de vara daca ne ia din ea protestez frate ca nu se face chesti dastea isi bate joc de noi dupa ce nea zapacit cu testele intiale mai vor sa ne ia si vacanta mare si sa imi spuna si mie cineva ce e porcaria asta de vacanta se vede ca basse e praf

Postat de jaodidos la 12 ian 2012, 23:46
alexandra dan esti foarte ciudata cum sa fii de acord cu ce spun astia mai bine lasa vacantele cum erau

Postat de roxana la 02 feb 2012, 18:05
mie nu imi convine sa avem vacanta cum am avuto pana acuma

Postat de Mai la 22 feb 2012, 11:59
vom ajunge sa nu mai avem vacante deloc :|

Postat de Alexandru la 24 mai 2012, 13:29
Mai fratilor de la Educatie, lasati vacantele cum au fost ele intotdeauna nu mai umblati voi la ele, vacanta de vara este cea mai importanta si dati odata camerele alea jos de pe pereti inainte nu erau camere Acum se gaseste cate un Prost de Ministru al Eduactiei sa bage el camere, Fiecare care vine gata:bagam camere, Care vrea sa bage camere sa si le bage el in fund m-am saturat de camere si de Prostii de Ministri se cred ei buricul pamantului D-na Andonescu trebuia sa fie Dansa stie ca nu trebuie camere Ce ne ia pe noi Ponta cu camere si vrajeli lasa ca vine el Diaconescu la putere si o Meriti toti de la cel mai mic la cel mai mare atat va spun scoateti camerele mai bine faceti stazile si locuri de munca decat sa dati banii pe camere.

Postat de ramona la 24 mai 2012, 15:51
dar in vacanta de vara care gradinite din galati mai functioneaza pana in iulie-august?

Postat de ramona la 24 mai 2012, 15:52
gradinitele din galati care mai functioneaza in iulie si august stie cineva?

Postat de iulian la 03 iun 2012, 14:34
am auzit k in vreo 2-3 ani nu vom mai avea vacanzza;) ce bine!!!! cu cat mai multa scoala cu atat mai bine:P>:)

Postat de Dudu la 07 iun 2012, 21:15
Mie nu mi se pare Ok ;).Sunt si licee economice care fac practica 3 saptamani...deci mai auv acantza o luna;).Ce sa faca mai repede intr`o luna?:|.MaI BINE NE LASAU VACANTZELE ASA CUM ERAU ;).Una de Paste,1-2de iarna si vacanta mare..3 luni :-??.

Postat de padurariu la 12 iun 2012, 13:37
este dragut dar nu pre misto

Postat de Șot Darius la 20 aug 2012, 16:14
O aiureala ! Eu as fi dat startul scolii pe 1 Septembrie ! :)

Postat de marya la 21 oct 2012, 11:31
mda... ce sa mai zic astai... scoala tre sa invatam ca sa castigam un ban .. navem de ales .. si daca avem de ales nu stim de unde sa alegem.oricum , copii multa bafta la scoala..invatati cat puteti.

 

Alte articole din aceasta categorie

 

Cel mai vizualizat articol din aceasta categorie

Cum este structurat anul scolar 2011-2012?
Incepe vacanta de vara si teoretic nu ne mai intereseaza ce se intampla la scoala. Ne pregatim pentru drumetiile la munte, pentru sejurul de la mare, pentru vacanta de la bunici, pentru vacanta la tar.. Citeste mai departe 52600 vizualizari     68 comentarii

 

Cursul valutar

1 EUR = 4.4166 LEI

1 USD = 3.4793 LEI

1 GBP = 5.5822 LEI

1 XAU = 139.4524 LEI

VREMEA in

 

Voteaza!
Parintii ar putea avea o zi libera platita pe an pentru ingrijirea sanatatii copiilor. Sunteti de acord?

Alte sondaje       DA       NU  

Personalizeaza
background
connect connect connect